Pożyczki do 5000zł

do 3 miesięcy

Tajemnice oszczędzania w wakacje

Tajemnice oszczędzania w wakacje

Lato to idealna pora na odpoczynek, ale wiele osób jest też zdania, że to właśnie w tym gorącym okresie urlopowym ceny bywają bardzo wysokie, zwłaszcza gdy podróżuje się z rodziną. Dlatego warto zaplanować wakacje wcześniej i poznać kilka trików – przy odrobinie kreatywności można trochę zaoszczędzić.

W tym artykule zebraliśmy przydatne porady, które, jak mamy nadzieję, pomogą Wam cieszyć się urlopem bez większych ograniczeń:

Przeszukuj oferty w trybie incognito. Szukając lotów, włącz w swojej przeglądarce tryb incognito. Przedstawiane ceny lotów mogą się różnić zależnie od użytkownika, jego lokalizacji, zainteresowań i innych danych zapisanych w plikach typu „cookies”, z których korzystają przeglądarki. Z tego względu szukanie w trybie incognito umożliwi Ci zaoszczędzenie pieniędzy na niektórych trasach.

Leć w środku tygodnia. Ponieważ większość ludzi wylatuje gdzieś w weekendy, linie lotnicze zwykle podwyższają wtedy ceny. Można więc oszczędzić, szukając lotów w środku tygodnia – w tym czasie loty są mniej oblegane, a niektóre firmy oferują nawet specjalne zniżki.

Negocjuj ceny z hotelami bezpośrednio. Czasami hotele podają wyższe ceny przez platformy internetowe do rezerwacji, ale kiedy skontaktujemy się z nimi bezpośrednio możemy otrzymać oferty specjalne dostępne w interesującym nas okresie.

Zwiedzaj poza sezonem. Loty poza sezonem są zwykle tańsze o setki złotych niż loty w szczycie sezonu, a doświadczenia i poziom usług pozostają takie same. Niższa jest tylko cena. Na świecie jest wiele miejsc mało popularnych latem. Wystarczy tylko ich poszukać, mając na uwadze potrzeby swojej rodziny – a następnie wypróbować.

Korzystaj z bezpłatnego oprowadzania. Warto wiedzieć, że niemal wszędzie da się znaleźć grupy miejscowych ludzi, którzy oprowadzą turystów po mieście za przysłowiowe „co łaska”. To wyśmienita okazja w przypadku niskobudżetowej podróży: można ograniczyć wydatki i cieszyć się przewodnikiem.

Zatrzymaj się w miejscu, gdzie można samemu gotować. Dużą część budżetu podczas podróży stanowią zwykle wydatki na jedzenie. Także i te koszty można okroić, jeśli zatrzymamy się w miejscu, w którym będziemy mieć dostęp do kuchni. W takim przypadku warto spróbować robienia zakupów w miejscowych supermarketach i gotować dla siebie.

Nie zawsze jest łatwo oszczędzić w czasie wakacji – szczególnie kosztowne bywają podróże i zapewnianie rozrywki dzieciom. Jeśli pojawia się potrzeba skorzystania z dodatkowej gotówki, aby móc pełniej cieszyć się wakacjami, firma Creditstar zawsze może pomóc, udostępniając szybkie pożyczki bezpośrednio na Twoje konto bankowe.

Zaglądaj na nasz blog, aby zyskać więcej porad finansowych i cotygodniowych wskazówek, które pomogą Ci zarządzać swoimi finansami.

Wstecz >