Pożyczki do 5000zł

do 3 miesięcy

Obowiązkowe książki o tematyce finansowej, które odmienią Twoje życie

Obowiązkowe książki o tematyce finansowej, które odmienią Twoje życie

Jeśli chcesz nauczyć się podstaw inwestowania lub znaleźć najlepszy sposób na zarządzanie pieniędzmi, powinieneś poszerzyć swoją wiedzę. Jednak ilość dostępnych informacji może być przytłaczająca. W każdej księgarni, znajdziesz setki książek o tematyce finansowej, obiecujących nauczenia Cię wszystkiego na temat pieniędzy. Niektóre z tych książek mogą jednak okazać się stratą czasu. Aby pomóc Ci w nauce najlepszych praktyk, zawęziliśmy listę do najlepszych klasycznych książek, które uczą czytelników jak stać się bogatym:

Bogaty ojciec, biedny ojciec: ta książka to klasyczna pozycja ucząca podstaw zarządzania swoimi finansami. Autor Robert Kiyosaki twierdzi, że ciężka praca i wysokie dochody nie zawszą stanowią gwarancję końcowego sukcesu, ponieważ trzeba również nauczyć się rozsądnego planowania wydatków i zmienić swoje nastawienie. Kiyosaki podkreśla, że trening umysłu może zapewnić ogromne bogactwo, zarówno dla konta bankowego, jak i jego właściciela. Osobiście przeczytałem tę książkę kilka razy i całkowicie zmieniła ona sposób, w jaki postrzegam pieniądze.

Najbogatszy człowiek w Babilonie: kolejna, klasyczna książka autorstwa George’a Claysona, która opowiada bardzo informatywne historie na temat wydawania pieniędzy i wyjaśnia, w jaki sposób sprawić, aby pieniądze same dla nas pracowały. Goerge podaje również kilka ciekawych przykładów inteligentnego zarządzania pieniędzmi i dzieli się wieloma innymi użytecznymi spostrzeżeniami. Ta książka odmieni sposób, w jaki podejmujmujemy swoje decyzje finansowe i pozytywnie wpłynie na nasze finansowe nawyki.

Inteligentny inwestor to ojciec wszystkich dostępnych książek o tematyce strategii inwestycyjnych. Jeśli chcesz nauczyć się, jak analizować potencjalne inwestycje, zachowywać swoje emocje z dala od inwestowania i rozwinąć sceptyczne podejście do wszelkich emocji związanych z handlem akcjami, to koniecznie przeczytaj tę książkę. Autor twierdzi, że bogaci ludzie to osoby o największej samodyscyplinie, ponieważ inwestowanie nie polega na pokonaniu innych w ich grze, a raczej na kontrolowaniu samego siebie.

Nie zwlekaj, przeczytaj polecane książki i wykorzystaj nabytą wiedzę dla własnej korzyści. Podczas nauki zarządzania własną sytuacją finansową Creditstar może Ci pomóc, szybko przetwarzając Twój wniosek o pożyczkę, a po jego zatwierdzeniu możesz spłacić kredyt na bardzo elastycznych warunkach.

Sprawdzaj aktualności na naszym blogu, aby uzyskać więcej wskazówek finansowych i cotygodniowych porad, które pomogą Ci zarządzać Twoją sytuacją finansową.

Wstecz >