Pożyczki do 5000zł

do 3 miesięcy

Jak zmienić złe nawyki wydawania?

Jak zmienić złe nawyki wydawania?

Jeśli nie umiesz przeżyć jednego dnia bez wydania choćby niewielkiej sumy, bez przekroczenia limitu na koncie bankowym i bez naruszenia miesięcznego budżetu, możesz mieć problemy z zarządzaniem pieniędzmi. Nie musisz się już martwić – mamy kilka rad, dzięki którym nauczysz się kontrolować swoje wydatki. Na początku może być to trudne, ale jeśli będziesz z nich korzystać, Twój portfel Ci za to podziękuje.

Płać gotówką. Jednym z najprostszych sposobów jest wydzielenie sobie pewnej kwoty do wykorzystania w danym dniu i noszenie przy sobie tylko tej sumy. Ludzie zazwyczaj wydają więcej pieniędzy, kiedy używają kart debetowych/kredytowych, ponieważ skorzystanie z nich jest łatwe. Z drugiej strony będziesz ostrożniej wydawać pieniądze, ponieważ będzie Ci trudniej pożegnać się z tą gotówką.

Dowiedz się, co powoduje, że wydajesz pieniądze. Jeśli jeszcze nie udało Ci się zacząć spisywać wszystkich swoich wydatków, zrób to teraz. Opisywaliśmy już nasze ulubione aplikacje do zarządzania budżetem, które pomogą Ci trzymać się limitów. Monitorowanie wydatków pomoże Ci przeanalizować, co zazwyczaj skłania Cię do kupowania. Na przykład w każdą środę kupujesz przekąskę w supermarkecie po zajęciach z jogi, bo odczuwasz głód, a do domu masz 30 minut spacerem. Pomocne w takiej sytuacji byłoby zabranie ze sobą owocu lub kanapki z domu przed zajęciami, aby uniknąć dodatkowych wydatków na zachcianki.

Wyznacz cel. Zainspiruj się do oszczędzania pieniędzy, wyznaczając sobie cel. Na przykład od kilku miesięcy marzysz o podróży do Nowego Jorku lub musisz zastąpić starego laptopa, kupując nowy model. Teraz przed zamówieniem kolejnej filiżanki ekstrawaganckiego latte lub przed kupieniem zbędnego T-shirta, zastanów się, czy to może poczekać, i przeznacz tę kwotę na realizację swojego marzenia.

Odłóż to na później. Przed kupieniem czegokolwiek odłóż to na 24 godziny i rozważ wady oraz zalety zakupu. Jeśli jest to coś, co naprawdę mieści się w budżecie, może warto wrócić i to kupić.

Przyzwyczajenie się do dobrych nawyków wydawania może zająć trochę czasu, trzeba tylko pamiętać, że nawet najmniejsza zmiana w wydawaniu może mieć dobry skutek dla konta bankowego. Kiedy będziesz przyzwyczajać się do nowego stylu życia, Creditstar może Ci pomóc, zapewniając dodatkową gotówkę na wszelkie potrzeby. Wniosek o pożyczkę można złożyć na komputerze lub przez komórkę, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia pieniądze trafiają bezpośrednio na Twoje konto bankowe.

Zaglądaj na nasz blog, aby zyskać więcej porad finansowych i cotygodniowych wskazówek, które pomogą Ci zarządzać swoimi finansami.

Wstecz >