Pożyczki do 5000zł

do 3 miesięcy

Jak oszczędzać na zakupach spożywczych?

Jak oszczędzać na zakupach spożywczych?

Jeśli masz wrażenie, że ledwo wiążesz koniec z końcem i nie masz żadnych oszczędności, to może czas przemyśleć nawyki konsumenckie i poprawić swoje priorytety. Jedną z głównych kategorii, która zazwyczaj pochłania połowę naszego budżetu, są artykuły spożywcze. Aby pomóc Ci w oszczędzaniu pieniędzy, chcemy podzielić się kilkoma przydatnymi wskazówkami, które możesz wykorzystać podczas robienia zakupów spożywczych:

1) Zawsze chodź do supermarketu z pełnym żołądkiem. Jeżeli pójdziesz na zakupy głodny, kupisz więcej produktów, niż planowałeś. Z powodu pustego żołądka mózg wyśle Ci więcej sygnałów, aby kupić więcej jedzenia; może się jednak okazać, że nigdy nie zjesz zakupionych produktów, a wydasz na nie niepotrzebnie pieniądze.

2) Nie bój się kupować produktów marek należących do supermarketu. Często kupujemy tylko te produkty, które mają znaną markę na opakowaniu, choć wiele sklepów spożywczych ma własny zakład produkcyjny, w którym produkują te same artykuły spożywcze, tej samej jakości, ale dostępne za niższą cenę. Wypróbuj kilka nowych produktów, które nigdy wcześniej nie były przez Ciebie zauważone.

3) Sięgnij po mrożonki. Zwykle owoce i niektóre warzywa dostępne poza sezonem kosztują więcej. Aby otrzymać 5 dziennych porcji warzywno-owocowych w niższej cenie, wypróbuj ich zamrożone odpowiedniki, które zawierają identyczną dawkę witamin. Wystarczy przyjrzeć się ofercie najlepszych marek, które produkują dobrej jakości mrożonki owoców i warzyw, a następnie przetestuj ich produkty.

4) Ogranicz swoje wyprawy po zakupy. Zrób listę artykułów, których będziesz potrzebować przez cały tydzień, a następnie postaraj się odwiedzić sklep do maksymalnie 2 razy w tygodniu, ponieważ im częściej będziesz chodzić na zakupy, tym więcej kupisz produktów, czasem nawet niepotrzebnych.

5) Rób zapasy. Obserwuj tygodniowe wyprzedaże, które oferują różne supermarkety i rób zapasy! Na przykład, jeśli sklep ma dobrą przecenę makaronu, kup go więcej np. na cały miesiąc, co pozwoli zaoszczędzić Ci trochę pieniędzy.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się dla Ciebie przydatne i je wypróbujesz. Gdy już przyzwyczaisz się do nowego nawyku konsumenckiego, możesz postarać się odłożyć pieniądze zaoszczędzone na zakupach spożywczych. W tym czasie, gdy będziesz przyzwyczajać się do nowych metod związanych z wydawaniem pieniędzy, Creditstar może przyjść Ci z pomocą w formie szybkich pożyczek na każdą sytuację awaryjną. Wypełnienie wniosku o pożyczkę i jego złożenie zajmuje bardzo mało czasu. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, pieniądze trafią bezpośrednio na Twoje konto bankowe; oferowany przez nas okres spłaty jest bardzo elastyczny.

Sprawdzaj naszego bloga regularnie, aby uzyskać więcej wskazówek finansowych oraz cotygodniowych porad, które pomogą poprawić Twoją sytuację finansową.

Wstecz >