Pożyczki do 5000zł

do 3 miesięcy

Fundusz kryzysowy oraz dlaczego go potrzebujesz

Fundusz kryzysowy oraz dlaczego go potrzebujesz

Posiadanie funduszu kryzysowego to jedna z najważniejszych i najmądrzejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby ochronić się od „nieoczekiwanych wydatków”, które mogą pojawić się w Twoim życiu. Fundusz kryzysowy to konto bankowe z pieniędzmi odkładanymi na nieprzewidywalne wydatki, takie jak naprawa samochodu, wysokie rachunki medyczne lub nawet bezrobocie. Wielu profesjonalnych ekonomistów sugeruje, aby mieć zaoszczędzone pieniądze na okres od trzech do sześciu miesięcy życia. Takie środki pomogą Ci utrzymać się na bezpiecznym poziomie życia bez większego stresu. Jeśli zastanawiasz się nad otwarciem funduszu kryzysowego, ale jeszcze nic nie zrobiłeś, przeczytaj nasze najlepsze sugestie, jak można rozpocząć odkładanie pieniądzy na wypadek nieprzewidzianych, losowych okoliczności.

Ile powinienem odkładać? Odpowiedź całkowicie zależy od Twojej sytuacji finansowej, ale jak wspomnieliśmy wcześniej, powinna to być kwota wystarczająca na utrzymanie przez okres od trzech do sześciu miesięcy. Zazwyczaj ciężko rozpocząć, więc zacznij od małych kwot i pomyśl o bezpieczeństwie, które uzyskasz na dłuższą metę. Na przykład, odkładając 5 - 10 procent swojej wypłaty każdego miesiąca, a jeśli będzie Ci to odpowiadać, możesz zwiększać tę kwotę.

Gdzie mogę trzymać te pieniądze? Zalecamy otworzyć osobne konto bankowe, niepowiązane z Twoimi codziennymi wydatkami, ponieważ trzymanie pieniędzy w domu nie jest bezpieczne, trudniej też przeliczać dokładną kwotę. Gdy już otworzysz fundusz kryzysowy, zapomnij o tych pieniądzach, aby nie kusiło Cię wydanie ich na osobiste potrzeby, o ile nie jest to konieczne.

Co uważa się za konieczność? Oto najpopularniejsze sytuacje, które wymagają funduszu kryzysowego:

Tracisz pracę i możesz rozglądać się za inną, mając pieniądze na pokrycie opłat, zakupów, rachunków, itd.

Twoje dziecko pilnie potrzebuje leczenia, a ubezpieczenie nie zawsze pokrywa wszystkie koszty.

Ty lub Twój partner niespodziewanie zachodzi w ciążę, dzięki funduszowi kryzysowemu będziesz w lepszej sytuacji, przygotowując się na nadejście dziecka.

Twój samochód się zepsuł, a jego naprawa będzie kosztowała dużo pieniędzy.

A oto sytuacje, które zazwyczaj nie powinny być pokrywane z funduszu kryzysowego:

Wakacje i urodziny.

Świetna okazja na coś, czego nie potrzebujesz.

Wydatki, które nie są niespodziewane, na przykład ubezpieczenie samochodu.

Zawsze trudno jest rozpocząć, ale gdy przyzwyczaisz się do odkładania pieniędzy co miesiąc, z czasem stanie się to coraz łatwiejsze i wejdzie Ci w nawyk. Jeśli jednak wciąż nie udaje Ci się oszczędzać, Creditstar zawsze może Ci pomóc finansowo. Posiadamy pożyczki na wszelkie sytuacje okolicznościowe, musisz jedynie wypełnić prosty wniosek i jeśli zostanie ono zaakceptowane, pieniądze pojawią się na Twoim koncie zazwyczaj w ciągu 1 dnia.

Zaglądaj na nasz blog, aby zyskać więcej porad finansowych i cotygodniowych wskazówek, które pomogą Ci zarządzać swoimi finansami.

Wstecz >