Pożyczki do 5000zł

do 3 miesięcy

5 używanych przedmiotów, które warto kupić

5 używanych przedmiotów, które warto kupić

Kupowanie przedmiotów używanych stało się dobrym sposobem na oszczędzanie, ponieważ wiele z nich kosztuje połowę mniej od nowych. Zazwyczaj sugeruje się kupowanie używanych produktów w przypadku tych, które będą miały krótki okres użytkowania przez nowego właściciela, oraz tych, które nie były używane zbytnio przez poprzedniego. Szukając używanych przedmiotów, można łatwo znaleźć je na lokalnych stronach internetowych, które poświęcone są sprzedaży używanych przedmiotów, ale głównie można poszukać ich na Facebooku, na stronach grup, które wśród swoich członków mają również osoby pozbywające się używanych przedmiotów za niską cenę.

Przygotowaliśmy listę 5 przedmiotów, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie:

Samochody prawdopodobnie wiesz, że nowe samochody tracą na wartości, gdy tylko zaczynamy nimi jeździć, dlatego nie musisz kupować najnowszego samochodu prosto z salonu, ale raczej poszukaj używanego, który nie był eksploatowany zbyt intensywnie i stanowi dobrą ofertę.

Meble jeśli nie planujesz zbyt dużych wydatków na meble, zawsze możesz znaleźć dobrą ofertę na Facebooku np. na stronach grup dla studentów, którzy często wyprowadzają się z mieszkania i muszą szybko sprzedać meble po bardzo niskich cenach, czasem nawet oddać je za darmo. Również wiele sklepów z używanymi przedmiotami ma w ofercie unikatowe i niedrogie meble, które mogą pasować do Twojego gustu i nie obciążą zbytnio Twojego budżetu.

Gadżety technologiczne nie ma nic dziwnego w tym, że ceny za elektronikę wzrastają z każdym rokiem, a jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy mają skłonność do kupowania rzeczy w pierwszej kolejności, może Cię to sporo kosztować. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to uzbrój się w cierpliwość i zaakceptuj fakt, że wejście w posiadanie upragnionego urządzenia zajmie Ci trochę czasu, ale przynajmniej zapłacisz tylko 50% pierwotnej ceny.

Książki jeśli szukasz książki, która właśnie została wydana, zawsze możesz przeczytać ją w internecie, co zwykle kosztuje znacznie mniej, lub poczekaj, aż ktoś ją po przeczytaniu sprzeda po niższej cenie. A jeśli tylko szukasz interesujących tytułów, pomyśl o zorganizowaniu giełdy książek wśród członków rodziny, między przyjaciółmi czy współpracownikami.

Rowery nie musisz wydawać połowy swojego miesięcznego budżetu na nowy i drogi rower. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć strony internetowe i lokalne grupy, których członkowie sprzedają używane rowery w dobrym stanie za połowę ceny.

Jak widać, istnieje bardzo wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, a wiele z nich wynika jedynie z zakupu używanego przedmiotu, który może być również w bardzo dobrej kondycji. Jeśli chcesz kupić przedmiot z drugiej ręki, ale nie masz na to wystarczająco dużo środków, firma Creditstar zawsze przyjdzie Ci z pomocą. Zapewniamy dodatkowe pieniądze na wszystkie zakupy, których chcesz dokonać. Wystarczy, że wypełnisz prosty wniosek, a jeśli zostanie on zatwierdzony, pieniądze prawdopodobnie pojawią się na Twoim koncie w ciągu 1 dnia.

Zaglądaj na nasz blog, aby zyskać więcej porad finansowych i cotygodniowych wskazówek, które pomogą Ci zarządzać swoimi finansami.

Wstecz >