Pożyczki do 5000zł

do 3 miesięcy

5 sposobów, w jakie marnujesz pieniądze

5 sposobów, w jakie marnujesz pieniądze

Jeśli próbujesz zaoszczędzić na wspaniałe wakacje na Malediwach, możesz zacząć od analizy swoich nawyków w kwestii wydawania pieniędzy, aby zobaczyć, czy w jakiś sposób marnujesz nieświadomie swoje środki pieniężne. Te 5 punktów, które zostały wymienione poniżejj, są dość powszechne, jednakże niewielu ludzi tak naprawdę zdaje sobie z nich sprawę, a ty możesz zredukować swoje koszty uwzględniając po prostu podane opcje:

Zapominanie o lunchu: to dość powszechne, aby kupować lunch w pracy zamiast przygotować go w domu i przynieść do pracy. Mimo tego, że lunch w pracy zdaje się być tani, to zamawianie go codziennie powoduje już całkiem spory wydatek. Po prostu uświadom sobie, ile możesz zaoszczędzić, poświęcając kilka godzin w tygodniu, aby przygotować sobie posiłki na pozostałe dni. Pozwoli ci to również na kontrolowanie posiłków, które gotujesz.

Unikanie dobrych okazji: zanim dokonasz zakupu, poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jakie ceny oferuje konkurencja, a być może uda ci się zaoszczędzić na różnicy.

Wyrzucanie starych ubrań: spróbuj sprzedać przedmioty, których już nie nosisz, publikując ogłoszenia na internetowych bazarach lub zanosząc do sklepu z odzieżą używaną. Niektóre sklepy są w stanie zaoferować ci nawet zniżkę na następne zakupy za przyniesienie twoich starych ubrań, które zostaną przeznaczone do recyklingu.

Nieużywanie kart lojalnościowych: używając ich w sklepach lub centrach rozrywek, które często odwiedzasz, możesz łatwo oszczędzić poprzez korzystanie z ofert specjalnych dla posiadaczy kart lojalnościowych. Możesz nawet otrzymać specjalne zniżki lub drobne prezenty na swoje urodziny – czy potrzebujesz jeszcze jakiegoś powodu, aby przekonać się do założenia takich kart?

Robienie zakupów spożywczych bez listy zakupów: wyjście do supermarketu bez planowania może prowadzić do kupowania zbyt dużej ilości jedzenia, którego nie potrzebujesz. Później zbyt wiele produktów traci ważność, podczas gdy ty tracisz pieniądze.

Oszczędzanie pieniędzy wydaje się bardziej skomplikowane, niż jest w rzeczywistości. Ustalenie przyczyn wydatków może pokazać, ile w sumie można by zaoszczędzić. Jeśli wciąż uczysz się oszczędzania, a potrzebujesz dodatkowej gotówki, pomyśl o chwilówkach – decyzje są podejmowane szybko, a w przypadku akceptacji, pieniądze przelewane na konto natychmiast.

Zaglądaj na nasz blog, aby zyskać więcej porad finansowych i cotygodniowych wskazówek, które pomogą Ci zarządzać swoimi finansami.

Wstecz >