Pożyczki do 5000zł

do 3 miesięcy

3 zasady osiągania większych sukcesów finansowych

3 zasady osiągania większych sukcesów finansowych

W dzisiejszych czasach możemy znaleźć tysiące finansowych porad i skomplikowanych rozwiązań, które są nam oferowane każdego dnia, ale ze względu na napięty harmonogram, nie możemy śledzić ich wszystkich. Zawsze jednak lepiej znać podstawowe zasady, które pomogą Ci podejmować finansowe decyzje i zarządzać pieniędzmi na co dzień. Dopóki podążasz za tymi zasadami, kontrola nad przychodami nie będzie skomplikowana:

Zasada nr 1: każdego miesiąca staraj się odkładać część wypłaty i wpłacać pieniądze na swoje konto oszczędnościowe, aby mieć zabezpieczenie w nagłych wypadkach, podróżach i innych nieprzewidzianych sytuacjach. Ta porada może wydawać się bardzo prosta i bezpośrednia, ale wielu ludzi nie oszczędza i muszą pożyczać pieniądze od przyjaciół i rodziny, ponieważ nie mają funduszy odłożonych na wszelki wypadek. Warto więc zawsze mieć zabezpieczenie finansowe.

Zasada nr 2: jeśli zastanawiasz się jak ulokować swoje fundusze w prawidłowy sposób i stworzyć równowagę między potrzebami, celami i zachciankami, pamiętaj o zasadzie 50/30/20. Prostymi słowami, ta zasada sugeruje, aby 50% przychodu wydawać na podstawowe potrzeby: rachunki, jedzenie, itd. Próbuj odkładać 20% swoich pieniędzy na wspomniane wcześniej cele, ale całkowita kwota oszczędności powinna zależeć od Ciebie i Twojej obecnej sytuacji. Ostatnie 30% Twoich przychodów powinieneś wydawać na rozrywkę, restauracje, podróże i inne działania mające na celu dostarczyć Ci wiele miłych emocji. Możesz tutaj wypróbować najlepszych 5 aplikacji budżetowych, wspominanych w poprzednim poście na blogu.

Zasada nr 3: ostatnia ważna reguła to zasada 6-miesięcznego funduszu okolicznościowego. Oznacza to, że jeśli odkładasz część pieniędzy na konto oszczędnościowe każdego miesiąca (patrz: zasada nr 1), powinna to być wartość 6 miesięcy Twoich podstawowych wydatków. Ta zasada jest najtrudniejsza do spełnienia, ale pomoże Ci skoncentrować się na swoich celach i potrzebach w niespodziewanych sytuacjach. Na przykład, jeśli postanowisz odejść z pracy, te fundusze pozwolą Ci przeżyć podczas szukania nowej, interesującej pracy, bez martwienia się o swoją sytuację finansową.

Wypełnianie tych reguł może być skomplikowane, ale zawsze możesz je dostosować do swoich potrzeb, tak, aby Ci to odpowiadało. Jeśli jednak nie potrafisz trzymać się zasad i kończą Ci się pieniądze, Creditstar może szybko przejrzeć Twoją prośbę o pożyczkę i, jeśli zostanie udzielona zgoda, możesz spłacić tę kwotę w bardzo elastycznych ramach czasowych.

Zasubskrybuj nasz blog, aby otrzymać więcej finansowych wskazówek i otrzymywać co dwa tygodnie porady, które pomogą Ci zarządzać swoimi finansami.

Wstecz >